HÜRRİYET TURNALAR KİTABI10.03.2023

HÜRRİYET TURNALAR KİTABI10.03.2023

10 Mart 2023 Cuma

‘Turnalar’dan elde edilen gelir depremzedelere

Gazeteci-Yazar ve Emlak Uzmanı Salim Taşçı’nın ‘Turnalar’ adlı şiir kitabı okurla buluştu.

Taşçı; tasavvuf, aşk ve toplumsal temalarla yazdığı ve 174 şiirin yer aldığı kitabın telif hakkından elde edilen 18 bin 400 lirayı, deprem felaketini yaşayan afetzedelerin ihtiyaçlarına katkı sağlamak amacıyla bağışladı. Hürriyet Ankara’ya kitapla ilgili değerlendirmelerde bulunan Taşçı, şöyle konuştu:

‘TURNALAR’DA HERKES KENDİNİ BULUR

“Aç kalsam, yavan ekmek verseler şiiri katık yapar yerim. Kitabın adını ‘Turnalar’ koyma sebebim, turnalarda herkesin kendini bulması. Turnalarda, hasretlik, kavuşma, sıla, türkü ve şarkı vardır. Kitap 16’ncı kitabım. Şiir kitabı olarak da üçüncüsü. Daha önce 10 öykü, üç anı kitabını okurla buluşturdum. Öykü kitaplarımdan 9’u Film oldu. Tüm bu yazarlık serüvenimi aslında gazetecilik geçmişime borçluyum.”
Taşçı, cami avlusuna bırakılan bir kız çocuğunun hayatını anlattığı ‘Künyemi suya yazdılar’ adlı bir roman çalışması hazırlığında olduğunu da dile getirerek, “18’inci kitabımı da dünya tarihi üzerine hazırlamayı planlıyorum” dedi.TURNALAR kitabında yer alan ‘kıyamam’ ve ‘itiraf’ adlı şiirler beste yapıldı.